Preskočiť

Bol som v Huawei, chcú viesť čínsku technologickú revolúciu

Pavel Dvorak
Pavel Dvorak
15 min prečítaného
Bol som v Huawei, chcú viesť čínsku technologickú revolúciu

V novembri 2019 som v rámci študijnej cesty slovenských podnikateľov do Číny, ktorú som organizoval, navštívil centrálu firmy Huawei v meste Shenzhen. Naša cesta Čínou mala za cieľ umožniť nám lepšie porozumieť čínskemu trhu skrz návštevu nielen najdôležitejších firiem Číny, ale aj malých tovární často nekvalitných produktov a troch najväčších ekonomických centier Číny - Peking, Šanghaj a Shenzhen. Huawei bola posledná firma, ktorú sme v rámci našej cesty navštívili a vymykala sa všetkému, čo sme dovtedy videli.

Perfektne zahrané divadlo

V Huawei pristupujú k prijímaniu delegácií úplne inak, ako vo väčšine firiem, ktoré som navštívil. Cieľom väčšiny firiem je ukázať návštevníkom ako to u nich chodí, ako vyrábajú a v čom sú najlepší vo svojom obore… Je to zaujímavé, ale nie je to nič vzrušujúce. Návšteva Huawei je naopak dobrodružstvom, ktorého cieľom je pripraviť návštevníkom dokonalý zážitok, ktorý ohromí a naplní návštevníkov toľkými dojmami, že im trvá pár mesiacov všetky ich spracovať.


Tento článok vyšiel v časopise Téma, preto je na tomto blogu prístupný len pre členov. Článok má 24 754 znakov.

Členstvá a newsletter
Články na týchto stránkach sú dostupné zadarmo pre všetkých a dajú sa čítať aj bez registrácie. Registrovaným užívateľom posielam raz do mesiaca newsletter s jedným novým článkom a výberom toho najzaujímavejšieho, čo sa daný mesiac písalo o Číne v domácich a aj zahraničných médiách. Tento newsletter…

Podobné

Členovia Verejné

Koniec lockdownu #newsletter

Prvého júna sa skončil dvojmesačný lockdown v Šanghaji. Popravde počas celých dvoch mesiacov lockdownu som iba pracoval. A tak hneď ako sa otvorilo mesto, potreboval som na pár dní vypnúť. Vypnúť maily, vypnúť prácu, vypnúť hlavu... A pomohlo mi to. Aj preto posielam tento newsletter trochu neskôr. Potreboval som konečne

Koniec lockdownu #newsletter
Členovia Verejné

Následky zlých rozhodnutí (Everything Everywhere All at Once)

Premýšľali ste niekedy nad svojimi rozhodnutiami? Či boli naozaj správne? Či by sme mali lepší život, ak by ich urobili inak?

Následky zlých rozhodnutí (Everything Everywhere All at Once)
Členovia Verejné

Najhorší lockdown na svete #newsletter

Keď človeka zaleje vlna udalostí...

Najhorší lockdown na svete #newsletter