Bol som v Huawei, chcú viesť čínsku technologickú revolúciu
Bonusový obsah

Bol som v Huawei, chcú viesť čínsku technologickú revolúciu


V novembri 2019 som v rámci študijnej cesty slovenských podnikateľov do Číny, ktorú som organizoval, navštívil centrálu firmy Huawei v meste Shenzhen. Naša cesta Čínou mala za cieľ umožniť nám lepšie porozumieť čínskemu trhu skrz návštevu nielen najdôležitejších firiem Číny, ale aj malých tovární často nekvalitných produktov a troch najväčších ekonomických centier Číny - Peking, Šanghaj a Shenzhen. Huawei bola posledná firma, ktorú sme v rámci našej cesty navštívili a vymykala sa všetkému, čo sme dovtedy videli.

Perfektne zahrané divadlo

V Huawei pristupujú k prijímaniu delegácií úplne inak, ako vo väčšine firiem, ktoré som navštívil. Cieľom väčšiny firiem je ukázať návštevníkom ako to u nich chodí, ako vyrábajú a v čom sú najlepší vo svojom obore… Je to zaujímavé, ale nie je to nič vzrušujúce. Návšteva Huawei je naopak dobrodružstvom, ktorého cieľom je pripraviť návštevníkom dokonalý zážitok, ktorý ohromí a naplní návštevníkov toľkými dojmami, že im trvá pár mesiacov všetky ich spracovať.


Tento článok vyšiel v časopise Téma, preto je na tomto blogu prístupný len pre členov. Článok má 24 754 znakov.

Členstvá a newsletter
Články na týchto stránkach sú dostupné zadarmo pre všetkých a dajú sa čítať aj bez registrácie. Registrovaným užívateľom posielam raz do mesiaca newsletter s jedným novým článkom a výberom toho najzaujímavejšieho, čo sa daný mesiac písalo o Číne v domácich a aj zahraničných médiách. Tento newsletter…