Zo snehu do púští!


Tak vám posielam druhý fotopozdrav z cesty. Podobne ako minule, asi tu spravím nejaké gramatické chyby, lebo je polnoc, ledva vidím, ale fotky vám poslať chcem. Okrem sme v provincii Ningxia a tu milujú kúrenie! Už druhý hotel v ktorom bývame je vykúrený na 30 stupňov! Chodíme tu len v trenírkach a umierame od tepla! Nuž nedá sa nič robiť, aspoň spomíname na zážitky zpred pár dní, kedy sme mrzli v zasneženej krajine hory Qinling. A aj lyžovali.

Hoci tieto dve fotky sú z drona, nakoniec sme si to na vrchol aj vyšli. Síce som skoro vypustil dušu, ale stálo to zato. Veď posúďte:

Cez horu Qinling sme prešli zo Sichuanu do provincie Shanxi, ktorej hlavné mesto je slávny Xi'an. Ten nás ale nezaujímal, nešli sme sem za terakotovou armádou, ale za jaskyňami. V tejto provincii totiž dodnes milióny ľudí žijú stále v jaskyniach. A bol to zážitok. Už sa teším až budem tento diel strihať do videa.

Hoci zasnežená hora Qinling bola studená, viete kde nám bola najviac zima? V púšti! Hoci tu býva väčšinou jasné slnko, my sme akurát stihli púštnu búrku a s ňou prudké ochladenie. Stanovali sme a veru, vyjsť ráno zo spacáka bol boj. Nasťastie ta neuveriteľná scenéria bola dosť dobrým lákadlom.

Zažili sme toho podstatne viac, ale toto sú také fotoperličky, o ktoré som sa s vami chcel podeliť. Čaká nás ešte desať dní, takže ešte toho určite veľa zažijeme. Teraz ale už idem spať. No veru nie pod perinu, lebo už som úplne uverený z toho ich kúrenia. Zlatá studená púšť a zasnežené hory!


Pavel Dvorak

Neprecestoval som desiatky krajín. Precestoval som Čínu. A TO PORIADNE!