Som nevyspatý, unavený a spokojný

Som nevyspatý, unavený a spokojný


Už som 32. deň na cestách po Číne. K dnešnému dňu som natočil 1,5 TB videa, to je odhadom 30 hodín (!!) video materiálu. K tomu mám ďalších 6000 nových fotografií. Samozrejme tento obnos je pred triedením, nekoniec toho bude podstatne menej. No ešte mi ostávajú odhadom dva týždne cesty, z toho najbližšie dni budem natáčať asi najviac, pretože sa chystám na kultúrne slávnosti menšín Yi a Bai. Do Šanghaja sa vrátim možno aj s päťdesiatimi hodinami hrubého materiálu. To už je dosť aj na celovečerný film. A veru z toho (skoro) celovečerný film bude. Od 3.9. sa totiž začne vysielať môj trinásť dielny seriál Cesty Čínou Pavla Dvořáka v Slovenskej Televízii. Dokopy to bude 169 minút vysielaceho času. Len neviem ako ten prvý diel stihnem za dva týždne zostrihať. :)

V tomto maily vám chcem poslať krátke fotozápisky z ciest. Ak sledujete Instagram, alebo Facebook, možno ste ich už videli. Ale ak nie, myslím že vás potešia.

Ešte predtým však na vás mám jednu prosbu. Väčšina z vás, čo si knihu Moja čínska dekáda už objednala, ju pravdepodobne má doma. Veď ma aj označujete na Instagrame, za čo strašne ďakujem.

Prosím pomôžte mi dostať knihu medzi ľudí:

Napíšte jej krátku recenziu na Martinuse. Stačí pár slov, aj to veľmi pomôže. A ak by ste chceli pomôcť ešte viac, zazdieľajte fotku, či odkaz na knihu cez vaše sociálne siete. Každé zdieľanie pomôže. Ale hlavne, prosím nezabudnite na recezniu. Okrem toho, že to veľmi pomôže knihe, tak ja už veľmi netrpezlivo čakám na vaše reakcie. Ďakujem! Odkaz na knihu na Martinuse.

A teraz fotky.


Čo môžete očakávať z mojich filmov?

Stanovačky v Číne...

Nádjernú krajinu...

Zaujímavé ľudské príbehy

Dramatickú a drsnú prírodu

Samozrejme čajík

a nakoniec silné historické príbehy

Už sa neviete dočkať? Som na tom podobne :)

Pavel

p.s. Nezabudnite nechať rezenciu knižke na Martinuse. Ďakujem


Pavel Dvorak

Neprecestoval som desiatky krajín. Precestoval som Čínu. A TO PORIADNE!