Knihy

Šarlatáni

Stručné dejiny najžalostnejších liečiteľských praktík. Bohato ilustrovaná rekonštrukcia bizarných, čudných, niekedy až hrôzostrašných „liečebných postupov“ lekárov, vedcov, liečiteľov, ale aj  naozajstných šarlatánov a obchodníkov s ľudskou dôverčivosťou. 

Kúpiť

Denník z Wuhanu

Autor: Fang Fang
Preložil: Pavel Dvořák

Namiesto osláv čínskeho Nového roku čakalo spisovateľku Fang Fang šokujúce prebudenie do novej reality v izolovanom meste. V jej rodnom Wuhane vypukla nákaza, ktorá dnes ohrozuje celý svet. Vo svojom online denníku popisuje, ako sa situácia zo dňa na deň zmenila, ako zlyhávali vládne štruktúry a ako sa nákaza rozšírila do zvyšku Číny a aj celého sveta. A ako Wuhan zvíťazil… Či? (Preklad knihy „Denník z Wuhanu“ vyjde v slovenčine vo Vydavateľstve Rak, knihu prekladá sinológ Pavel Dvořák)

Chcem byť informovaný!

 

Vydavateľstvo Rak

Vydavateľstvo Rak vydáva knihy najmä o histórii územia Slovenska od najstarších dôb až po súčasnosť a o významných osobnostiach slovenskej histórie. Založil ho môj otec a dnes spolu s mojou mamou rozvíjame tradíciu rodinného vydavateľstva. Ako autor fotografií som sa podieľal na troch knihách z edície Stopy dávnej minulosti s poradovým číslom 8, 9 a 10.

Podrobnosti

 

Ďalšie knihy

Moje fotografie vyšli aj v knihách Ladislav Hudec – muž ktorý zmenil tvár Šanghaja a Desať rokov Objektívu.


 

Edícia Xin

Čínska litaratúra v preklade

S týmto projektom síce nemám nič spoločné, ale rád by som ho tu spomenul. Edícia Xin je súbor čínskej literatúry preložený špičkovými sinológmi a prekladateľmi. Jedná sa o jeden z najzaujímavejších počinov, ktorý sa snaží priniesť čínsku literatúru česko-slovenskému čitateľovi. Ich oficiálna stránka je www.cinskaliteratura.cz.

Vydané knihy

 

Ďalšie knihy o Číne

Pripravil som pre vás výber tých najlepších kníh o Číne, ako aj kníh preložených priamo z čínštiny. Zoznam priebežne aktualizujem.

Otvoriť zoznam kníh

 

Kniha zo zájazdu

Chcem, aby moje cesty boli zážitkami na celý život. A čo môže takéto zážitky pripomínať lepšie než kniha! Krásna kniha…

Podrobnosti

 

Eknihy

Ako eknižky som pre vás pripravil