Miestnosť bez kníh je ako telo bez duše

Denník z Wuhanu

Autor: Fang Fang
Preložil: Pavel Dvořák

Namiesto osláv Čínskeho Nového roku čakalo spisovateľku Fang Fang šokujúce prebudenie do novej reality v izolovanom meste. V jej rodnom Wuhane vypukla nákaza, ktorá dnes ohrozuje celý svet. Vo svojom online denníku popisuje, ako sa situácia zo dňa na deň zmenila, ako zlyhávali vládne štruktúry a ako sa nákaza rozšírila do zvyšku Číny a aj celého sveta. A ako Wuhan zvíťazil… Či? (Preklad knihy „Denník z Wuhanu“ vyjde v slovenčine vo Vydavateľstve Rak, knihu prekladá sinológ Pavel Dvořák)

Chcem byť informovaný!

 

Vydavateľstvo Rak

Vydavateľstvo Rak vydáva knihy najmä o histórii územia Slovenska od najstarších dôb až po súčasnosť a o významných osobnostiach slovenskej histórie. Založil ho môj otec a dnes spolu s mojou mamou rozvíjame tradíciu rodinného vydavateľstva. Ako autor fotografií som sa podieľal na troch knihách z edície Stopy dávnej minulosti (8,9,10).

Podrobnosti

 

Ďalšie knihy

Moje fotografie vyšli aj v knihách Ladislav Hudec – muž ktorý zmenil tvár Šanghaja a Desať rokov Objektívu.


 

Edícia Xin

Čínska litaratúra v preklade

S týmto projektom síce nemám nič spoločné, ale chcem ho tu zmieniť. Edícia Xin je súbor čínskej literatúry preložený špičkovými sinológmi a prekladateľmi. Jedná sa o jeden z najzaujímavejších počinov, ktorý sa snaží priniesť čínsku literatúru česko-slovenskému čitateľovi. Ich oficiálna stránka je www.cinskaliteratura.cz.

Vydané knihy

 

Ďalšie knihy o Číne

Pripravil som pre vás výber tých najlepších kníh o Číne, ako aj kníh preložených priamo z čínštiny. Zoznam priebežne aktualizujem.

Otvoriť zoznam kníh

 

Kniha zo zájazdu

Chcem aby moje cesty boli zážitkami na celý život. A čo lepšie môže takéto zážitky pripomínať, ako kniha! Krásna kniha…

Podrobnosti

 

Eknihy

Ako eknižky som pre vás pripravil

Tri dni v Šanghaji – zadarmo na stiahnutie

e-knihy v rámci newslettra

Pridajte sa k môjmu newslettru a pošlem vám 4 PDF manuály – čínske jedlo, čínsky čaj, šoférovanie v Číne a katalóg Cesty Čínou plný článkov; zadarmo do mailu.


Pridajte sa do klubu cestovateľov. Raz do mesiaca vám pošlem zoznam nových článkov a videoblogov z môjho blogu.