Pavel Dvořák a jeho cestovná kancelária Bamboome

Netradičné, unikátne, poznávacie, ale aj dobrodružné expedície na čínsky vidiek a do prírody v malých skupinách s Pavlom Dvořákom – sprievodcom, tlmočníkom a fotografom žijúcim v Číne už od roku 2009!

Kto som a čo robím?

Od detstva mám silnú vášeň pre Čínu a v roku 2009 som sa rozhodol splniť si svoj sen a presťahovať sa do Číny. Absolvoval som štúdium čínštiny a španielčiny na univerzitách v Čechách a v Číne, od roku 2012 žijem v Šanghaji. Pracujem ako tlmočník čínštiny a za posledné roky som nazbieral bohaté referencie – Od Jiřího Menzla a Jackieho Chana, až po prezidenta ČĽR.
V posledných rokoch sa však začal brať svojimi klientov aj mimo veľkých miest. Vymyslel som niekoľko itinerárov po celej Číne a s veľkým úspechom, aj vďaka mojim fotografiám a (v)blogovaniu o Číne, ich sprevádzam už niekoľko rokov. Vo svojom voľnom čase rád tancujem breakdance, mám rád turistiku no a samozrejme filmárstvo a fotografiu..


Kto som a čo robím?

Vyspovedala ma aj Česká Televízia pre reláciu Objektív

Chcem si pozrieť rozhovor!

…a rozprával som aj pre Na volne noze.TV

Chcem si pozrieť rozhovor!

Podnikám férovo!

Mám založenú cestovnú kanceláriu Bamboome, s.r.o., so sídlom na Slovensku, ktorá je chránená poistením proti úpadku.


Podporujem lokálnych ľudí!

Robím s domácimi ľuďmi, mám stálych overených šoférov, ubytovanie hľadám v krásnych hotelíkoch, ktoré založili lokálni ľudia, spolupracujem so školiteľmi a učiteľmi z radov domácich, vyhýbam sa destináciám masového turizmu a celkovo sa snažím o podporu udržateľného zážitkového turizmu.Bambus v Číne symbolizuje jeden zo 4 aspektov ušľachtilosti. Ušľachtilý človek má byť silný, priamy, vytrvalý a elegantný ako bambus, jeho srdce má byť pripravené prijať všetko a všetkých, tak ako je bambus dutý – ochotný prijať do svojho vnútra všetko. U nás na Západe je zase bambus symbolom Číny, Ázie. Preto názov Bamboome symbolizuje preniesť trošku z vlastností bambusu na každého, kto o to stojí („me“ anglický výraz pre „mňa“) . A rovnako veríme, že ľudia sú ochotní pre svoje sny v Číne troška sa počínštiť, troška sa „pobambusiť“.


Napíšte mi

Moje referencie

 • Výborná organizace, flexibilní řešení vzniklých problémů, přiměřená kvalita zabezpečeného ubytování a dopravy při přesunech a vysoce odborný výklad o historii, obyvatelích a jejich zvyklostech v prostoru, ve kterém jsme se momentálně nacházely, respektive jsme se do něj přesouvali. A ještě vytvoření fotoknihy jako bonusu k cestě, k tomu už není co dodat – super!
  Ing. Ronald Záhumenský
  Ing. Ronald Záhumenský
 • Většinou nepíši žádné komentáře ani hodnocení, ale tady cítím téměř jako svoji povinnost, vyjádřit se o Pavlovi Dvořákovi jako o průvodci, kterého přeji každému cestovateli. Cesta s ním byla úžasný zážitek, zejména jeho osobní znalost Číny byla spolu s perfektní znalostí jazyka a místních zvyků zážitkem, které žádná jiná cestovní kancelář není schopna v takovém roszahu nabídnout.
  Jan Štěpánek
  Jan Štěpánek
 • Jednoznačne najlepšia dovolenka akú som doposiaľ zažil. Spoznávať Čínu s vynikajúcim sprievodcom, ísť po miestach kde stretnúť iných turistov je prekvapením, pozorovať prírodu, architektúru, jednoduchých ľudí pri práci, písať čínsku kaligrafiu s majstrom, byť zaúčaný do tajov Tai Chi, učiť sa variť tradičné čínske jedlo s domácou priamo v jej kuchyni… Pavel Dvořák patrí určite do kategórie ľudí, ktorí to vedia.
  Laco Majoroši
  Laco Majoroši