Pavel Dvořák

Každý má v živote moment keď spraví objav, ktorý úplne zmení jeho život.

Môj moment sa udial, keď som prvýkrát videl film Jackie Chana, bolo mi vtedy asi desať. Okamžite som sa zamiloval do Číny! Odvtedy som všetko prispôsoboval tejto stále rastúcej vášni. Od ukončenia štúdia sinológie v 2012 žijem v Šanghaji a svojú vášeň k Číne som premenil na povolanie. Najprv som ako tlmočník čínštiny nazbieral bohaté referencie počínajúc od Jiřího Menzla a Jackieho Chana, až po prezidenta ČĽR. V posledných rokoch som však začal brať svojimi klientov aj mimo veľkých miest. Vymyslel som niekoľko itinerárov po celej Číne a s veľkým úspechom, aj vďaka mojim fotografiám, cestovateľským filmom a blogovaniu o Číne, ich sprevádzam už niekoľko rokov. Nechcete sa aj vy pridať k mojim klientom?

Kto som a čo robím?

Vyspovedala ma aj Česká Televízia pre reláciu Objektív

Ako podnikám?

Rozprával som pre podnikateľský portál NaVolneNoze.TV

Prebúdzam v ľuďoch záujem o Čínu cez moje netradičné, poznávacie, ale aj dobrodružné expedície na čínsky vidiek a do prírody v malých skupinách. A samozrejme cez môj blog.

Moje referencie

 • Výborná organizace, flexibilní řešení vzniklých problémů, přiměřená kvalita zabezpečeného ubytování a dopravy při přesunech a vysoce odborný výklad o historii, obyvatelích a jejich zvyklostech v prostoru, ve kterém jsme se momentálně nacházely, respektive jsme se do něj přesouvali. A ještě vytvoření fotoknihy jako bonusu k cestě, k tomu už není co dodat – super!
  Ing. Ronald Záhumenský
  Ing. Ronald Záhumenský
 • Většinou nepíši žádné komentáře ani hodnocení, ale tady cítím téměř jako svoji povinnost, vyjádřit se o Pavlovi Dvořákovi jako o průvodci, kterého přeji každému cestovateli. Cesta s ním byla úžasný zážitek, zejména jeho osobní znalost Číny byla spolu s perfektní znalostí jazyka a místních zvyků zážitkem, které žádná jiná cestovní kancelář není schopna v takovém roszahu nabídnout.
  Jan Štěpánek
  Jan Štěpánek
 • Jednoznačne najlepšia dovolenka akú som doposiaľ zažil. Spoznávať Čínu s vynikajúcim sprievodcom, ísť po miestach kde stretnúť iných turistov je prekvapením, pozorovať prírodu, architektúru, jednoduchých ľudí pri práci, písať čínsku kaligrafiu s majstrom, byť zaúčaný do tajov Tai Chi, učiť sa variť tradičné čínske jedlo s domácou priamo v jej kuchyni… Pavel Dvořák patrí určite do kategórie ľudí, ktorí to vedia.
  Laco Majoroši
  Laco Majoroši

Z médií


Mám založenú cestovnú kanceláriu Bamboome, s.r.o., so sídlom na Slovensku, ktorá je chránená poistením proti úpadku.


Bambus v Číne symbolizuje jeden zo 4 aspektov ušľachtilosti. Ušľachtilý človek má byť silný, priamy, vytrvalý a elegantný ako bambus, jeho srdce má byť pripravené prijať všetko a všetkých, tak ako je bambus dutý – ochotný prijať do svojho vnútra všetko. U nás na Západe je zase bambus symbolom Číny, Ázie. Preto názov Bamboome symbolizuje preniesť trošku z vlastností bambusu na každého, kto o to stojí („me“ anglický výraz pre „mňa“) . A rovnako veríme, že ľudia sú ochotní pre svoje sny v Číne troška sa počínštiť, troška sa „pobambusiť“.