Pavel Dvořák

Sinológ, fotograf a cestovateľ

Od detstva mám silnú vášeň pre Čínu a v roku 2009 som sa rozhodol splniť si svoj sen a presťahovať sa do Číny. Absolvoval som štúdium čínštiny a španielčiny na univerzitách v Čechách a v Číne, od roku 2012 žijem v Šanghaji. Pracujem ako tlmočník čínštiny a nazbieral som bohaté referencie – Od Jiřího Menzla a Jackieho Chana, až po prezidenta ČĽR.

V posledných rokoch sa však začal brať svojimi klientov aj mimo veľkých miest. Vymyslel som niekoľko itinerárov po celej Číne a s veľkým úspechom, aj vďaka mojim fotografiám, cestovateľským filmom (vyhral som cenu na filmovom festivale v Karlových Varoch) a blogovaniu o Číne, ich sprevádzam už niekoľko rokov.

Kto som a čo robím?

Vyspovedala ma aj Česká Televízia pre reláciu Objektív

Ako podnikám?

Rozprával som pre podnikateľský portál NaVolneNoze.TV

Prebúdzam v ľuďoch záujem o Čínu cez moje netradičné, poznávacie, ale aj dobrodružné expedície na čínsky vidiek a do prírody v malých skupinách. A samozrejme cez môj blog.

Moje referencie

 • Výborná organizace, flexibilní řešení vzniklých problémů, přiměřená kvalita zabezpečeného ubytování a dopravy při přesunech a vysoce odborný výklad o historii, obyvatelích a jejich zvyklostech v prostoru, ve kterém jsme se momentálně nacházely, respektive jsme se do něj přesouvali. A ještě vytvoření fotoknihy jako bonusu k cestě, k tomu už není co dodat – super!
  Ing. Ronald Záhumenský
  Ing. Ronald Záhumenský
 • Většinou nepíši žádné komentáře ani hodnocení, ale tady cítím téměř jako svoji povinnost, vyjádřit se o Pavlovi Dvořákovi jako o průvodci, kterého přeji každému cestovateli. Cesta s ním byla úžasný zážitek, zejména jeho osobní znalost Číny byla spolu s perfektní znalostí jazyka a místních zvyků zážitkem, které žádná jiná cestovní kancelář není schopna v takovém roszahu nabídnout.
  Jan Štěpánek
  Jan Štěpánek
 • Jednoznačne najlepšia dovolenka akú som doposiaľ zažil. Spoznávať Čínu s vynikajúcim sprievodcom, ísť po miestach kde stretnúť iných turistov je prekvapením, pozorovať prírodu, architektúru, jednoduchých ľudí pri práci, písať čínsku kaligrafiu s majstrom, byť zaúčaný do tajov Tai Chi, učiť sa variť tradičné čínske jedlo s domácou priamo v jej kuchyni… Pavel Dvořák patrí určite do kategórie ľudí, ktorí to vedia.
  Laco Majoroši
  Laco Majoroši

Z médií

Mám založenú cestovnú kanceláriu Bamboome, s.r.o., so sídlom na Slovensku, ktorá je chránená poistením proti úpadku.


Bambus v Číne symbolizuje jeden zo 4 aspektov ušľachtilosti. Ušľachtilý človek má byť silný, priamy, vytrvalý a elegantný ako bambus, jeho srdce má byť pripravené prijať všetko a všetkých, tak ako je bambus dutý – ochotný prijať do svojho vnútra všetko. U nás na Západe je zase bambus symbolom Číny, Ázie. Preto názov Bamboome symbolizuje preniesť trošku z vlastností bambusu na každého, kto o to stojí („me“ anglický výraz pre „mňa“) . A rovnako veríme, že ľudia sú ochotní pre svoje sny v Číne troška sa počínštiť, troška sa „pobambusiť“.