Prechádzky čínskymi rozprávkami

To najlepšie z čínskej prírody, vidieka a starovekej Číny. Z veľkolepých prírodných parkov pôjdeme cez tri staroveké hlavné mestá strednej Číny až po dedinky menšín Dong, Yao a Miao stratené v horách. Splavíme rieku Li tiahnucú sa medzi typickými čínskymi homoľami a absolvujeme nádherné prechádzky po čínskych ryžových, ale aj čajových terasách. Navštívime nie len pamiatky UNESCO, ale aj turistami absolútne nepoškvrnené miesta.

Termíny:

24.6.- 9.7.2017 (Vypredané)
11.9. – 26.9.2017
CENA€3150
Dĺžka a náročnosť16 dní
Kapacita4-10 klientov
Základné informácieUbytovanie a doprava
Program
 • Odlet z Európy
  Odlet je väčšinou z Viedne/Budapešti/Prahy, podľa požiadaviek klienta. Po dohode si môže klient zakúpiť letenku aj sám a na zájazd dostane zľavu 700E.
 • Šanghaj, Perla východu, Paríž Orientu

  prechadzky-10-2016-shanghai-101-1200px-300kb

  Výhlad na Šanggaj z výhliadky v Shanghai tower

  Hneď pri prvom stretnutí si Šanghaj podmaní každého. Stačí sa postaviť pred veľkolepú panorámu moderného Šanghaja, alebo otočiť sa k jeho veľkolepej histórii v podobe koloniálnej architektúry. Prvý deň uvidíme oboje – finančné centrum Šanghaja s najvyššími mrakodrapmi na svete, kde navštívime najvyššiu vyhliadku na svete, novopostavenú Shanghai tower, a následne sa loďou prevezieme na na promenádu Bund – hlavné lákadlo Šanghaja. No a večer ochutnáme miestnu kuchyňu.

 • Čínske unikáty – sklenený most a výťah na skale

  Spoločná fotka z termínu 4/2016. V pozadí je výťah Bailong.

  Hneď druhý deň v Číne začíname veľkolepo, a to novo postaveným skleneným mostom, ktorý je dlhý 430m a nachádza sa vo výške 300m nad zemou. V ten deň navštívime hneď aj druhý unikát tejto oblasti – najvyšší výťah vo voľnej prírode na svete.

 • Avatarova krajina Zhangjiajie

  Keď sa povie v Číne Zhangjiajie, každý si vybaví krajinu z klasických čínskych malieb. Špicaté vrcholky hôr, ktorých sa tu nachádza vyše 3 000, okolo nich sa vinú draky pripomínajúce oblaky. Je to jedna z najkrajších scenérií v Číne, čínski umelci ju maľujú po tisícročia. Na jej scenérie máme plné dva dni. .

  O TOMTO MIESTE SOM NAPÍSAL CESTOPIS

 • Mestečko (ako) z filmu – Ibiškové mestečko
  Ak človek hľadá mestečko, kam ešte neprišla komercia, no aj napriek tomu už má jednu kaviarničku, príjemné reštaurácie a pohodlný historický hotel,  je  tou najlepšou zastávkou Ibiškové mestečko Furong. Malá starobylá dedinka, hrdo sa pýšiaca na útese a pod ňou tečúci ohromný vodopád, to sa naozaj len tak nevidí. Človek sa tu môže cítiť ako vo filme.

  O TOMTO MIESTE SOM NAPÍSAL CESTOPIS

 • Unikátny geologický park a stratené drevené dedinky menšiny Miao
  prechadzky-10-2016-lvdongshan-16-1200px-300kbZ Ibiškového mestečka pôjdeme cez geologický park milióny rokov starej červenej skaly, do turisticky nesprístupnených drevených kopaníc uprostred hôr. Navštívime miestnu pálenicu a posvätné stromy menšiny Miao. Zažijeme naozaj nedotknutú minulosť čínskych menšinových národností.

  Z TOHTO MIESTA SOM PUBLIKOVAL FOTOREPORTÁŽ

 • Hlavné mestá historického územia provincie Hunan: Mesto fénixov a kamenný Hongjiang

  Skoré rána v meste Fenghuang

  Skoré rána v meste Fenghuang

  Mesto fénixov je potrebné odhaľovať pomaly, preto tu máme celý predchádzajúci večer a ďalšie dopoludnie, ktoré strávime v nádhernom starobylom meste ťahajúcom sa popri rieke, cez ktorú vedie množstvo nádherných mostov. Poobede sa presunieme do historického hlavného mesta obchodu – extrémne bohatého Hongjiangu.

  O TOMTO MIESTE SOM NAPÍSAL CESTOPIS

 • Exotický Qianyang, tradičný obed menšiny Dong a ryžové terasy.

  Qiangyang ancient political town

  Spoločná fotka s pánom Zhangom, ktorý vlastní najstarší dom v meste Qianyang. Z termínu 10/2016

  Ráno si vychutnáme v historickom hlavnom meste politického života – v Qianyangu, ktorý prekypuje exotickou atmosférou. Odtiaľ sa presunieme do dediny menšiny Dong, kde sa zúčastníme na tradičnom spoločnom obede. Po obede sa presunieme na ryžové terasy.

 • Východ slnka a prechádzky po „dračom chrbte”

  Skoré ráno na terasách

  Skoré ráno na terasách

  Máme celý deň na prechádzky po nádherných ryžových terasách, kde už stovky rokov menšina Yao obrába nekonečné terasy.

  Z TOHTO MIESTA SOM PUBLIKOVAL FOTOREPORTÁŽ

 • Splav rieky Li – najkrajšia scenéria Číny

  Nočná show v meste Yangshuo

  Nočná show v meste Yangshuo

  Jedinečný splav po rieke Li. Číňania zaslúžene nazývajú Yangshuo nebom na zemi. Scenériu malebných kopčekov, cez ktoré sa vinú rieky Li a Yulong, dokresľujú nádherné ryžové a iné polia. Večer si nenecháme ujsť svetelnú show od národného režiséra Zhan Yimou.

  Z TOHOTO MIESTA SOM PUBLIKOVAL FOTOGALÉRIU

 • Tajná záhrada pri rieke Yulong, bicyklové výlety, splav na bambusových pltiach

  Yangshuo China

  Východ slnka v Yangshuo

  Ubytovaní nebudeme v obyčajnom hoteli, ale v nádherných historických stavbách v pokojnej dedinke pri rieke Yulong. Na rozdiel od hlučného a turistického Yangshuo, kam chodia všetci ostatní, my budeme v pokojnom a nádhernom ubytovaní priamo uprostred homolovitej krajiny. Ráno si privstaneme na východ slnka, cez deň budeme objavovať čínsky vidiek na bicykloch no a poobede sa splavíme na pltiach po rieke Yulong.

 • Rušná západná ulica a voľno na nákupy

  Yangshuo China

  Východ slnka v Yangshuo. Spoločná fotografia z termínu 4/2015

  Mestečko Yangshuo dnes patrí k turisticky najrozvinutejším destináciám v celej Číne. Je perfektne vybavené hotelmi, reštauráciami, diskotékami, obchodmi a rôznymi inými službami, hlavne v centrálnej časti – na Západnej ulici (West street). Preto tu nebudeme nocovať, ale posledný deň si dáme voľno na nákupy darčekov, posedávanie na káve a prechádzky po meste. Lepšie miesto na nákup suvenírov v Číne nie je. A kto by nechcel nakupovať, môže ísť so sprievodcom odhaľovať neznámu, ale nádhernu vyhliadku nad mestom.

 • Najslávnejší čaj v Číne – Dračia studňa a najkrajšie mesto Číny

  Čaj Dračia studňa

  Čaj Dračia studňa

  Číňania vravia: Nad nami sa nachádzajú nebesia, pod nami sa nachádza Hangzhou. Najkrajšie mesto Číny, ktoré vraj navštívil aj Marco Polo. Prezývajú ho aj mestom šanghajských milionárov. Sťahujú sa sem totiž, keď už im prestane chutiť rýchly život Šanghaja. Navštívime jeho nádherné Západné jazero no a samozrejme čajové plantáže najslávnejšieho čínskeho čaju, čo je hlavný program tohto dňa. Ochutnávka a nákup čaju, ktorý pil sám cisár, prechádzky po čajových plantážach.

 • Cisárske Západné jazero a moderný rýchlovlak

  Hangzhou

  Západné jazero

  Cez deň navštívime ďalšie historické pamiatky okolo Západného jazera a poobede si vyskúšame jazdu supermoderným rýchlovlakom. Spojenie Hangzhou – Šanghaj trvá len hodinu a pol a jazdí každých 5 minút.

 • Francúzska koncesia a vystúpenie čínskych akrobatov

  Nájdete kadysi najvyšší mrakodrap Ázie, ktorý postavil Ladislav Hudec? Tá najmenšia budova v strede:)

  Nájdete kadysi najvyšší mrakodrap Ázie, ktorý postavil Ladislav Hudec? Tá najmenšia budova v strede:)

  Posledný deň strávime prechádzkou po Francúzskej koncesii, návštevou stavieb Ladislava Hudeca, poslednými nákupom darčekov, no a večer neuveriteľným predstavením čínskych akrobatov. Cestu zakončíme vo vyhliadkovom bare na účet sprievodcu.

 • Odlet z Číny
  Nad ránom odlieta lietadlo domov.
Prihlásiť sa môžte aj mailom na pavel@cestycinou.sk

Prihláška

 Prihlásiť sa môžte aj mailom na pavel@cestycinou.sk. Na tejto adrese aj zodpoviem všetky Vaše dotazy.

Pamiatková knižka pre každého ako darček!

Contact Form
Vaše meno
Vaša správa

Referencie

Zúčastnila jsem se cesty, kterou organizoval Pavel Dvořák pod názvem „Procházky čínskými pohádkami“ v říjnu 2016. Tímto chci organizátorovi poděkovat za skutečně jedinečné zážitky, mezi nimiž nechyběly: cesta moderním rychlovlakem, lodí, mikrobusem, na voru i na kole, setkání s masami lidí v čínských městech i s úplně jiným stylem života, kterým žijí lidé na venkově nebo odlehlých místech země. Individuální zážitky nám Pavel doplnil vyčerpávajícími informacemi o zemi, její minulosti i současnosti. S organizováním a celkovým zajištěním zájezdu jsem byla mimořádně spokojená a splnil, možná až překročil moje očekávání. Těším se na příležitost poznat další zákoutí Číny v budoucnosti.
Mgr. Viera Lelkesová
Projektový manažer v tlumočnické a překladatelské agentuře
Na moři, BUBO, Čedok, Fischer, Krásy světa, IDIFu a Ilumio… s jejich službami jsem procestoval, poznával a fotografoval velkou část světa. A teď naposledy v termínu 8.–23. 10. 2016 Bamboome, nebo Cesty Čínou v doprovodu Pavla Dvořáka a mohu jen konstatovat, že všechno bylo VÝBORNÉ. Výborná organizace, flexibilní řešení vzniklých problémů, přiměřená kvalita zabezpečeného ubytování a dopravy při přesunech a vysoce odborný výklad o historii, obyvatelích a jejich zvyklostech v prostoru, ve kterém jsme se momentálně nacházely, respektive jsme se do něj přesouvali. A ještě vytvoření fotoknihy jako bonusu k cestě, k tomu už není co dodat – super! Nejbližší cestovatelské akce v roce 2017 se rád znovu zúčastním.
Ing. Ronald Záhumenský
Rentiér s aktivním životem vyplněným cestovaním a fotografovaním

Som poistený zákonným poistením cestovných kancelárii proti úpadku

 • Pingback: Prechádzky čínskymi rozprávkami | Bamboome()

 • Barbora

  S priateľom sme Prechádzky čínskymi rozprávkami absolvovali na jar 2015 a boli sme absolútne spokojní. Organizácia bez chyby a miesta, ktoré Pavel vybral do programu sú krásne a zaujímavé. Odporúčam.

 • Radoslav Vargic

  Dobry den, nejaky letnoprazdninovy termin nahodou nebude? Ani v r. 2017?

  • Ja sa snažím vyhnúť sa hlavnej sezóne z dôvodu davov na pamiatkach. Cez prázdniny totiž vo veľkom cestujú aj Číňania. V roku 2017 ale plánujem aj jednu novú cestu, ešte viac v strednej Číne a tam by mal byť aj prázdninový termín. Ak by ste mali záujem, uložím si Váš mail a budem Vás o expedíciaách na 2017 informovať. Môžete mi Váš mail napísať na pavel@cestycinou.sk

Bamboome s.r.o.
IČO: 48291391
DIČ: 2120136128
Budmerice 819, 900 86

Newsletter

 • Všetky fotografie, texty, design a obsah stránok sú dielom Pavla Dvořáka a vzťahujú sa na nich autorské práva. V prípade záujmu o licencovanie fotografií, či textov prosím napíšte na pavel@cestycinou.sk
 • Zájazdy sú realizované cestovnou kanceláriou Bamboome s.r.o., ktorú založil Pavel Dvořák. Bamboome s.r.o. je poistená zákonným poistením proti úpadku a vie poskytovať všetky garancie bežných CK.