Čína plnými dúškami

Ako chutí Čína? Zistite spolu so mnou na gurmánskej ceste Čínou! Začneme v Pekingu, kde v najlepších reštauráciách v meste ochutnáme slávnu pekinskú kačku a iné dobroty. To bude však len malá rozcvička pred návštevou najväčšieho pivného festivalu v Ázii, alebo degustáciou vín a výborných jedál na slovenskom vinárstve v Číne. Plnými dúškami si užijeme chuť Číny a aj čerstvý prímorský vzduch, kde na brehu mora ochutnáme jeho plody, ale aj tradičné čínske plažové barbecue… Turistiku nevynecháme a navštívime slávne pamiatky Pekingu, Čínsky múr, ale aj posvätné taoistické hory Laoshan, či architektúru nemecko-čínskeho mesta Qingdao. Expedíciu Čína plnými dúškami ponúkam vo dvoch verziách – ekonomickej a luxusnej.

CENA€1999 - €2999
Termíny na rok 201722. - 30. 8 / 14. - 22.8
Kapacita4-10, alebo 6-15 klientov
Zľavaod € 40
 • Základné informácie
  Termín pivného festivalu v Qingdao stále nie je oficiálne oznámený. Žiaľ, mesto Qingdao to väčšinou robí mesiac pred začiatkom, avšak tradične je festival posledné dva augustové týždne. V prípade, že by sa tohtoročný termín zmenil, po dohode by sa zmenil aj termín cesty. V prípade že by sa festival nekonal, náhradný program bude zabezpečný a vykonzultovaný s klientami.

  Expedíciu Čína plnými dúškami ponúkam vo dvoch verziách – ekonomickej a luxusnej. Rozdiel je v štandarde ubytovania a vo veľkosti skupiny. V rámci luxusnejšej verzie bývame v päťhviezdičkových hoteloch pri mori s výhľadom a veľkosť skupiny je v rozmedzí štyroch, až desiatich klientov. V rámci ekonomickej verzie je štandard ubytovania zabezpečený v troj- až štvorhviezdičkových hoteloch a minimálny počet klientov na uskutočnenie expedície je šesť, maximálny päťnásť. V rámci ceny je zabezpečená medzinárodná letenka, dva prejazdy rýchlovlakom, vlastný autobus, ubytovanie, polpenzia vo forme raňajok a jednej hostiny, vstupenky, odborný sprievodca a pamiatková kniha.

  V prípade záujmu si môže klient letenku zabezpečiť aj sám a z ceny mu bude odpočítaných 500€.

 • Odlet, prílet do Pekingu a ľahký program
  Odlet z Viedne/Budapešti/Prahy, podľa požiadaviek klienta. Po dohode si môže klient zakúpiť letenku aj sám a na zájazd dostane zľavu 500 €. Po prílete do Pekingu absolvujeme krátky program okolo miestnych jazier a podvečer pôjdeme na privítaciu večeru.
 • To najlepšie z Pekingu

  Cez deň navštívime Zakázané mesto a uholný pahorok s najlepším výhľadom na slávne palácové stavby. Poobedie strávime v Chráme nebies a v jeho priľahlom, veľmi živom parku. Večer nás čaká zlatý bod Pekingu – pekinská kačka.

 • Ako sa robí víno v Číne?
  Rýchlovlakom sa presunieme do mesta Qingdao, odkiaľ pôjdeme rovno do miestneho vinárstva. Okrem degustácie v Číne vyrobených vín absolvujeme aj prehliadku po vinárstve a môžeme sa porozprávať, aké je to vyrábať víno v Číne. V rámci degustácie samozrejme bude aj výborná večera.
 • Zlatý bod programu - pivný festival
  Z viníc sa presunieme do taoistických hôr Laoshan. Taoisti boli známi svojím kladným vzťahom k vínu, a tak sa takýto program viac než hodí pred večernou návštevou pivného festivalu. V rámci pivného festivalu bude program voľný a každý svoj hlad určite uspokojí v rámci nekonečnej ponuky jedál. V tento deň bude spoločný obed namiesto večere.
 • Relax na pláži

  Po pivnom festivale si doprajeme doobedňajšie voľno. Poobede sa pôjdeme pozrieť po Qingdau, meste založenom Nemcami. Mix európskej a čínskej architektúry je naozaj jedinečný. Večer strávime na brehu mora pri chutnom prímorskom barbecue.
 • Gurmánsky Peking po druhýkrát

  Ráno sa rýchlovlakom presunieme späť do Pekingu, kde poobede absolvujeme krátky program. Gurmánska večera nebude chýbať ani dnes.
 • Slávny čínsky múr

  Absolvujeme celodenný výlet na vzdialenejší úsek Čínskeho múra, kam chodí podstatne menej turistov. No a večer? Rozlúčková veľkolepá večera, a ako býva na mojich cestách, rozlúčkový drink na účet sprievodcu.

 • Odlet domov

Prihláška

 Prihlásiť sa môžte aj mailom na pavel@cestycinou.sk. Na tejto adrese aj zodpoviem všetky Vaše dotazy.

Contact Form
Vaše meno
Vaša správa

Prečo cestovať so mnou?

Zúčastnila jsem se cesty, kterou organizoval Pavel Dvořák pod názvem „Procházky čínskými pohádkami“ v říjnu 2016. Tímto chci organizátorovi poděkovat za skutečně jedinečné zážitky, mezi nimiž nechyběly: cesta moderním rychlovlakem, lodí, mikrobusem, na voru i na kole, setkání s masami lidí v čínských městech i s úplně jiným stylem života, kterým žijí lidé na venkově nebo odlehlých místech země. Individuální zážitky nám Pavel doplnil vyčerpávajícími informacemi o zemi, její minulosti i současnosti. S organizováním a celkovým zajištěním zájezdu jsem byla mimořádně spokojená a splnil, možná až překročil moje očekávání. Těším se na příležitost poznat další zákoutí Číny v budoucnosti.
Mgr. Viera Lelkesová
Projektový manažer v tlumočnické a překladatelské agentuře
Na moři, BUBO, Čedok, Fischer, Krásy světa, IDIFu a Ilumio… s jejich službami jsem procestoval, poznával a fotografoval velkou část světa. A teď naposledy v termínu 8.–23. 10. 2016 Bamboome, nebo Cesty Čínou v doprovodu Pavla Dvořáka a mohu jen konstatovat, že všechno bylo VÝBORNÉ. Výborná organizace, flexibilní řešení vzniklých problémů, přiměřená kvalita zabezpečeného ubytování a dopravy při přesunech a vysoce odborný výklad o historii, obyvatelích a jejich zvyklostech v prostoru, ve kterém jsme se momentálně nacházely, respektive jsme se do něj přesouvali. A ještě vytvoření fotoknihy jako bonusu k cestě, k tomu už není co dodat – super! Nejbližší cestovatelské akce v roce 2017 se rád znovu zúčastním.
Ing. Ronald Záhumenský
Rentiér s aktivním životem vyplněným cestovaním a fotografovaním

Som poistený zákonným poistením cestovných kancelárii proti úpadku

Bamboome s.r.o.
IČO: 48291391
DIČ: 2120136128
Budmerice 819, 900 86

Newsletter

 • Všetky fotografie, texty, design a obsah stránok sú dielom Pavla Dvořáka a vzťahujú sa na nich autorské práva. V prípade záujmu o licencovanie fotografií, či textov prosím napíšte na pavel@cestycinou.sk
 • Zájazdy sú realizované cestovnou kanceláriou Bamboome s.r.o., ktorú založil Pavel Dvořák. Bamboome s.r.o. je poistená zákonným poistením proti úpadku a vie poskytovať všetky garancie bežných CK.