Cesty Čínou s Pavlom Dvořákom

Najkrajšie cesty Čínou so sinológom a fotografom

Nie som sprievodca, ktorý precestoval desiatky krajín. Precestoval som len Čínu. Ale poriadne!

Dovolenka v Číne lepšie

Som domáci, v Číne žijem. Zájazdy nenakupujem, ale vymýšlam. To inde nenájdete.

Nechcete chodiť s cestovkou, bojíte sa že by vás na týždne zavreli do autobusu s desiatkou cudzích ľudí? Túto fóbiu zdieľame a preto sa vám to so mnou nestane. Garantujem malé skupiny, osobný prístup a veľa voľnosti. Ale samozrejme ponúkam aj istoty kvalitnej cestovnej kancelárie. Som poistený proti úpadku a nepošlem vás Aeroflotom.

V Číne žijem takmer
0
ROKOV
precestoval som
0
PROVINCIÍ
a sprevádzam už
0
ROKOV.


Vedeli ste že Šanghaj je od Slovenska vzdialený
0
kilometrov
že v najväčšom slovníku je
0
čínskych znakov
a že za 12 rokov Čína postavila
0
kilometrov tratí rýchlovlakov?


Nechcem sa chváliť

ale vypočujte si, čo o mne povedali klienti

Toto bol jeden za najúžasnejších cestovateľských zážitkov!

Peter Rácz


Je vidieť, že pre Pavla to nie je len jeho práca, jeho táto činnosť napĺňa. Pre Pavla je Čína druhým domovom a je doslova citeľné, ako mu záleží na tom, aby z nej ukázal to najkrajšie, najzaujímavejšie alebo naopak – ešte zatiaľ najmenej „okukané“.

Štefánia K.


Jednoznačne najlepšia dovolenka akú som doposiaľ zažil. Pavel Dvořák patrí určite do kategórie ľudí, ktorí to vedia.

Laco Majoroši


Toto bola moja zatiaľ druhá expedícia s Pavlom a dúfam, že nie posledná! Stratené svety Číny a Tibetu ostanú, tak ako aj Prechádzky čínskymi rozprávkami, jednými z mojich najlepších dovoleniek.

Ivan B.


Baklažán!

No mal by som povedať úsmev, alebo sýýýr. Ale v čínštine zakričí fotograf Čchie-c'!, čiže baklažán.

Cestujete nielen so sinológom, ale aj fotografom. Takže počas ciest veľa fotím. Nie len scenériu, ale aj vás. Na konci pošlem kažďému vytlačenú pamiatkovú fotoknihu. S fotkami priamo zo zájazdu. Celú knihu som sám vymyslel a sám ju zalamujem. Je krásne farebná, v tvrdej väzbe. Skrátka dokonalá spomienka. Ako bonus posielam aj všetky obrázky z nášho zájazdu v digitálnej verzii.


Katalóg 2019

Začal som s jedným zájazdom raz do roka. Dnes ich mám hneď niekoľko a som tak stále na cestách. O svojich cestách aj veľa premietam a prednášam. Preto som si povedal, že by bolo dobré mať konečne katalóg. Nemáte radi katalógy? Ja viem, ale dajte mi šancu. Zistíte, že môj katalóg vlastne nie je katalóg. Teda, nie je to ten lacný, textom preplnený zošit, ktorý skončí v koši. Je to najlepší časopis o Číne na Slovensku! (Áno ja viem, že aj jediný).


 

A mám vás!

Už ste sa dozvedeli že čínština má cez 85 000 znakov, v Číne je viac ako 20 000 kilometrov tratí rýchlovlakov a pri fotení sa hovorí baklažán, nie syr. Skrátka, prebudil som vo vás záujem o Čínu.

Čínska kultúra je však nekonečná. Tak neodchádzajte a prečítajte si o nej niečo.

Hľadáte niečo konkrétne?

[wpbsearch]

Ak sa vám nechce čítať, pozrite si môj posledný film. O Číne točím Filmy a Vlogy

Pavel Dvořák

Prebúdzam v ľuďoch záujem o Čínu cez moje netradičné, poznávacie, ale aj dobrodružné expedície na čínsky vidiek a do prírody v malých skupinách. A samozrejme cez môj blog.

Každý má v živote moment keď spraví objav, ktorý úplne zmení jeho život. Môj moment sa udial, keď som prvýkrát videl film Jackie Chana, bolo mi vtedy asi desať. Okamžite som sa zamiloval do Číny! Odvtedy som všetko prispôsoboval tejto stále rastúcej vášni. Od ukončenia štúdia sinológie v 2012 žijem v Šanghaji a svojú vášeň k Číne som premenil na povolanie. Pracujem ako tlmočník čínštiny a nazbieral som bohaté referencie – Od Jiřího Menzla a Jackieho Chana, až po prezidenta ČĽR. V posledných rokoch sa však začal brať svojimi klientov aj mimo veľkých miest. Vymyslel som niekoľko itinerárov po celej Číne a s veľkým úspechom, aj vďaka mojim fotografiám, cestovateľským filmom a blogovaniu o Číne, ich sprevádzam už niekoľko rokov.