Lijiang

Stratený svet v kráľovstve Naxi

Druhý deň hľadáme stratené svety. A je to náš druhý deň v Lijiangu. Včerajšiu noc sme strávili najmä večernou prechádzkou starého mesta Shuhe, dnes sme ale mali pred sebou celý jeden deň. Pôvodný plán bol začať skoro ráno, avšak výšková choroba nám plány trošku skomplikovala. Nie sme síce extrémne vysoko, len cca 2300 m.n.m., avšak prvý deň je prvý deň. A tak sme si dali jedno lenivejšie ráno.

Hneď po doobednej káve v centre sme pokračovali prehliadkou starého mesta Shaxi, tentokrát počas dňa. Navštívili sme nádherné múzeum historickej obchodnej cesty koní a čaju. Jedná sa o druhú najvýznamnejšiu obchodnú cestu Číny po Hodvábnej ceste. Z Číny vozili do Tibetu čaj, no a z Tibetu zase do Číny kone. Múzeum bolo veľmi poučné. A nie len to. Bolo aj v nádhernej historickej budove.

Z Shuhe sme sa vybrali do hlavného historického centra Lijiangu. Začali sme parkom pri jazere čierneho draka. Pôvodne to mala byť príjemná prechádzka po záhradách, avšak my sme si vymysleli, že sa prejdeme aj na vrchol kopca. Nevyzeral až tak vysoký. Ale bol… Po viac ako hodine sme konečne prišli na vrchol úplne prepotení. Ale výhľady za to stáli. A celý park je prenádherný tiež. Povinná zastávka pri návšteve Lijiangu.

No a deň sme zakončili dobrou večerou, prechádzkou po starom meste a výbornou kávou. Yunnanská káva je totiž jedným z najslávnejších artiklov tejto provincie. V kaviarni kávu rovno pražili a tak sa ju dalo najsť podľa vône naozaj na desiatky metrov. Pochutnali sme si veru!

Bamboome s.r.o.
IČO: 48291391
DIČ: 2120136128
Budmerice 819, 900 86

Newsletter

  • Všetky fotografie, texty, design a obsah stránok sú dielom Pavla Dvořáka a vzťahujú sa na nich autorské práva. V prípade záujmu o licencovanie fotografií, či textov prosím napíšte na pavel@cestycinou.sk
  • Zájazdy sú realizované cestovnou kanceláriou Bamboome s.r.o., ktorú založil Pavel Dvořák. Bamboome s.r.o. je poistená zákonným poistením proti úpadku a vie poskytovať všetky garancie bežných CK.