Pekný deň v Shaxi

Schody, opice, schody, chrámy, schody, hory, schody...

Náš druhý deň v Shaxi sme začali oddychovo. Čakal nás len bicyklový výlet do parku Shibaoshan a potom prechádzky pomedzi 1300 rokov staré budhistické chrámy a sochy. Pôvodný plán bol stihnúť to za pol dňa, ale keďže Shaxi je krásne miesto, rozhodli sme sa stráviť tu až tri dni. Po neskorých raňajkách a dobrom čajíku sme si zobrali bicykle a hurá hľadať stratené svety v horách Shibaoshan. Náš hotel je však taký krásny, že ešte pred samotným parkom sem musím pridať pár dnešných fotiek nášho divadla, kde bývame 🙂

Netušili sme, ako hlboko sme sa mýlili, keď sme si mysleli, že to bude jednoduchý výlet. Bicyklom sme síce išli len asi pol hodinu, ale potom nás čakalo päť hodín schodov. Prekonali sme prevýšenie cez 500 metrov no a stále len schody, a schody, a schody… Avšak krajina bola naozaj krásna. Dych berúce výhľady. Už po ceste sme videli pár budhistických fresiek a pred sebou sme videli chrám na hore. Za tým sme išli ako za našim cieľom. Nevyzeral že je ďaleko. Ani nebol. Ale nebol to ani zďaleka cieľ cesty.

Konečne sme na vrchole. Privítal nás tu naozaj nádherný a veľký chrám ukrytý v lesoch. Kam človek pozrel tam kopce a lesy. Budhistických sôch som žiaľ veľa nenafotil, pretože v tejto časti parku bolo prísne zakázané fotiť. No po prehliadke sme prešli na parkovisko v rámci pamiatkovej zóny a tá nás priviedla k druhému skalnému chrámu. Nebol tak skrytý v lesoch, avšak visiac zo skaly vyzeral naozaj veľkolepo. Len sa človek musel stále obzerať okolo seba, pretože najpočestnejším obyvateľstvom tohto chrámu boli opice. Opice drzé ako opice!

Kultúrny deň v historickom parku Shibaoshan stál rozhodne za to. O týchto chrámoch a skalách napíšem určite dlhší článok, tentokrát sa musíte uskromniť len s fotkami. Po toľkých hodinách chodenia do schodov som rád že sedím. Avšak každý jeden schod za to stál. Mohli sme samozrejme aj ísť prednou bránou a autobusom v rámci parku, avšak tie nádherné výhlady by nám naozaj chýbali. Ale príchod do nášho krásneho hotelíku bol aj tak veľmi vítaný.

Chrám na vrchole kopca

Toto sme si pôvodne mysleli že je finálna stanica. Nakoniec to bola len malá rozcvička proti tomu čo nás čakalo

Bamboome s.r.o.
IČO: 48291391
DIČ: 2120136128
Budmerice 819, 900 86

Newsletter

  • Všetky fotografie, texty, design a obsah stránok sú dielom Pavla Dvořáka a vzťahujú sa na nich autorské práva. V prípade záujmu o licencovanie fotografií, či textov prosím napíšte na pavel@cestycinou.sk
  • Zájazdy sú realizované cestovnou kanceláriou Bamboome s.r.o., ktorú založil Pavel Dvořák. Bamboome s.r.o. je poistená zákonným poistením proti úpadku a vie poskytovať všetky garancie bežných CK.