Mangshi

Nakupujeme na tradičnej čínskej tržnici

Začal som svoju druhú expedíciu po provincii Yunnan v rámci hľadania stratených svetov. Tentokrát ideme ani nie tak za pamiatkami, ako skôr za dobrým jedlom. Provincia Yunnan je ním totiž preslávená. Najbližší týždeň nás čakajú prechádzky rôznymi reštauráciami, ale aj výrobňami nudlí, tofu a tak ďalej. Dnes sme začali čínskym barbecue menšiny Dai. Ale ešte pred tým sme si museli všetko nakúpiť v miestnej tržnici.

Prvé miesto, ktoré sme navštívili je Mangshi. Malé, relatívne neznáme miesto na hraniciach s Bharmou. Čím je najznamejšie? No samozrejme jedlom. Kuchyňa, kde sa miešajú thajské, čínske a bharmské vône. Trh, ktorý sme navštívili je najväčší trh v celom meste. Naozaj plný exotiky.

Nakúpené máme a tak sme sa vybrali rovno do barbecue reštaurácie. Miestne kuchárky nám pomohli všetko pekne pripraviť, nakoreniť a s ich pomocou sme si vyskúšali naozajstné daiské jedlá. Bola to veru pochúťka. A nakoniec nás prišli pozdraviť aj vodné byvoly.

Bamboome s.r.o.
IČO: 48291391
DIČ: 2120136128
Budmerice 819, 900 86

Newsletter

  • Všetky fotografie, texty, design a obsah stránok sú dielom Pavla Dvořáka a vzťahujú sa na nich autorské práva. V prípade záujmu o licencovanie fotografií, či textov prosím napíšte na pavel@cestycinou.sk
  • Zájazdy sú realizované cestovnou kanceláriou Bamboome s.r.o., ktorú založil Pavel Dvořák. Bamboome s.r.o. je poistená zákonným poistením proti úpadku a vie poskytovať všetky garancie bežných CK.