Tengchong

Daždivý výlet pri partii madžongu

Dnes sme sa vybrali do veľmi neturistickej dediny asi hodinu od mesta Tengchong. Sama dedinka o sebe je krásna, my sme sa sem vybrali na jeden z najkrajších, najstarších a najväčších chrámov vzdelania v Číne. Má viac ako 400 rokov a uprostred neho rastie stáročný strom. Chrám je turistom neprístupný a nik nemôže dnu. Pokiaľ sa samozrejme nekamaráti s majstrom, ktorý ma chrám na starosti. Lebo ten nás dnu vždy pustí 🙂 O tomto chráme takmer nik nevie a teda sa naozaj hodí k hľadaniu stratených svetov.

Po ceste do chrámu nás však chytil strašný lejak. Ale naozaj neuveriteľný. A jediné miesto, kde dalo schovať bola madžongová herňa. No viete si predstaviť lepšie miesto na ukrytie sa pred dažďom? Ja nie. Hrali sme tak zaujato, že sme si ani nevšimli že dážď dávno prestal.

Nuž ale po daždi sme sa vybrali hneď ďalej. A počas prehliadky chrámu nám dokonca krásne vysvitlo slniečko. No nádhera.

Nuž ako ako sme zakončili deň? Výrobňou smradľavého doufu, dobrou večerou a tancovačkami na ulici, kam sme sa samozrejme pridali 🙂

Bamboome s.r.o.
IČO: 48291391
DIČ: 2120136128
Budmerice 819, 900 86

Newsletter

  • Všetky fotografie, texty, design a obsah stránok sú dielom Pavla Dvořáka a vzťahujú sa na nich autorské práva. V prípade záujmu o licencovanie fotografií, či textov prosím napíšte na pavel@cestycinou.sk
  • Zájazdy sú realizované cestovnou kanceláriou Bamboome s.r.o., ktorú založil Pavel Dvořák. Bamboome s.r.o. je poistená zákonným poistením proti úpadku a vie poskytovať všetky garancie bežných CK.