Shaxi

Čínske mestá zbohom ostávajte, hurá himalájska dedina

Opúšťame mesto… Lijiang zbohom ostávaj, Shaxi vitaj! Z Lijiangu sme sa autobusom presunuli do Jianchuanu. To je relatívne väčšie mesto a tak dostať sa sem nebol problém. Z Jianchuanu do Shaxi už to bola nefalšovaná exotika. Malé autíčko pre 7 ľudí, dnu asi 10 pasažierov. Poslední dvaja – babička s dieťaťom sedeli v kufri. Hneď na našich batožinách. A celú cestu domáci dedinčania v aute fajčili. Nám to však nevadilo. Boli sme totiž v hrôze z divokej jazdy cez serpentíny. Nuž ale to sú skrátka hľadania stratených svetov. Nie je to žiadna sterilná Čína ako krásny Lijiang, ale nefalšovaná a troška drsná exotika. Takú ju máme predsa radi…

Ale tak nebudem vás strašiť. Shaxi je síce malá yunnanská dedina, ale aj tak je to známa turistická destinácia. No najmä pre eko-turizmus a pre ľudí milujúcich outdoor turistiku. Žiadne autobusy Číňanov tu nehľadajte. Len batôžkári a skúsení cestovatelia. Neubytovali sme sa v dedine, ale na jej okraji. V nádhernom hoteli. Ale naozaj nádhernom Old theatre Inn. Je to bývalé dedinské divadlo premenené na malý hotelík, ktorý má dokopy len 5 izieb. V strede nádvoria je nádherné pódium. Celá budova je chránená pamiatka, ale pred rokmi ju dostal do prenájmu jeden Američan a spravil z nej krásny hotel. Bývať tu je naozaj zážitok.

Nuž a čo sme robili? Keďže sme prišli neskoro poobede, deň sme strávili prechádzkami po poliach a spoznávaním blízkeho okolia. Zajtra nás čaká to vzdialenejšie. Pretože tu v okolí je zopár naozaj unikátnych pamiatok. Veď uvidíte v ďalšej foto reportáži… Dnes sa pokochajte nefalšovaným čínskym vidiekom.

Bamboome s.r.o.
IČO: 48291391
DIČ: 2120136128
Budmerice 819, 900 86

Newsletter

  • Všetky fotografie, texty, design a obsah stránok sú dielom Pavla Dvořáka a vzťahujú sa na nich autorské práva. V prípade záujmu o licencovanie fotografií, či textov prosím napíšte na pavel@cestycinou.sk
  • Zájazdy sú realizované cestovnou kanceláriou Bamboome s.r.o., ktorú založil Pavel Dvořák. Bamboome s.r.o. je poistená zákonným poistením proti úpadku a vie poskytovať všetky garancie bežných CK.