Stratené čínske královstvo Hippies

Dali bolo jedno z hlavných miest backpackerov a hippies z celého sveta. Schádzali sa v tomto odľahlom a príjemnom meste dlhé roku. Autobusoví turisti v tom čase poznali len Lijiang. Avšak Lijiang sa časom stal symbolom zničenia historických mestečiek komerciou a tak mierne uvedomelí turisti začali hľadať niečo nové, neobjavené. A našli Dali.

Na planinách u čínskych pastierov

Na planinách na vrchole hory Cangshan vo výške 3300 m.n.m. sme strávili celé doobedie a časť poobedia. Pôvodne sme mysleli že zdoláme aj najvyšší zasnežený vrchol hory – takmer 3600 metrov, ale nakoniec sme si povedali, že radšej vysušíme všetky naše veci a dobre si oddýchneme.

Súboj o vrchol rudej hory

Druhá polovica pochodu s karavánou mulíc počas hľadania stratených svetov bola naozaj v stratených svetoch. Štyri dni žiaden signál, žiadna elektrika, žiadna civilizácia. Ráno nás čakali čerstvo zasnežené vrcholky hôr. Stanovali sme vo výške 3300 m.n.m. rovno pod zasneženým upätím hory, ktorá mala 3500 m.n.m..

Po stopách dávnej tibetsko-čínskej cesty na chrbte mulíc

Ozývame sa z hľadania stratených svetov s jednodňovou prestávkou. Nebolo to preto, že by sa mi nechcelo, ale preto že sme jeden stratený svet naozaj našli. Spali sme v stane uprostred hôr a bez signálu. Krásne odrezaní od sveta. Okolo sme stretli len pastierov a opustené obydlia kočovných ľudí z menšiny Yi. Ale poďme pekne po porade. Ako prebiehali naše prvé dva dni s karavánou mulíc?

Zostaňte v kontakte:

Kategórie